Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Пуща-Водица:полвека назад

pusha.com.ua pusha.com.ua

Пущанские красавицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Всё о природе Пуща-Водицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Природа

122222Питання збереження навколишнього природного середовища в Україні не займає перші місця в переліку життєвих потреб українців. Тому недивно, що однин із головних компонентів природного ландшафту – ліс, незабаром залишиться лише в 30-ти кілометровій Чорнобильській зоні.

Але й це не факт. 300 років тому ліси покривали 40% території нашої країни. Сьогодні, за офіційними даними, 15,7 %, а за неофіційними – менше 10%. Наші посадовці користуються не світовими критеріями оцінки лісистості, а власними, що включають у категорію лісів і захисні лісосмуги вздовж доріг. Але і при таких розрахунках, Уряд визнає, що на сьогодні ми не маємо оптимальної лісистості ні в одній природній зоні та регіонах. Для досягнення оптимальної лісистості, необхідно створити додатково понад 2 млн. га лісонасаджень та забезпечити їх збереження від вилучення та необґрунтованої зміни цільового призначення.

Проте поки ліси остаточно не перетворились на яскраві шпалери робочого столу монітору, розглянемо актуальні питання доступу громадськості до лісів та стану, в якому вони перебувають.

Пуща-Водиця – рубають як годиться?

Мене як мешканця мальовничого передмістя Києва Пуща-Водиці завжди цікавили питання охорони природи, зокрема, лісів. Я завжди пишався місцем свого помешкання, навіть якщо це і була банальна дев'яти-поверхівка, а не приватна садиба. Але, при відвідувані місцевого лісу, підстав для радості і гордості все меншає.

Декілька років тому я почав спостерігати дивні, як на погляд дилетанта, речі - прислів'я "чим далі в ліс, тим більше дров" приймало загрозливі обриси. Усюди перед очима відкривалися широкі вирубки, що за розмірами перевищували футбольні поля.

Супутникові знімки переконливо свідчать -

4534853Многие люди считают, что прокипятив воду, ее можно безбоязненно употреблять. Это не совсем так. Кипячение не уничтожает даже всех микробов, не говоря уже о тяжелых металлах, пестицидах, гербицидах, нитратах, феноле и нефтепродуктах. Поэтому для очищения воды кипячения ее, увы, недостаточно. Кроме того, на стенках чайника после кипячения оседают полезные соли кальция и магния.

Один из способов очищения воды — ее отстаивание. Отстаивать воду нужно не менее 6-7 часов и только после того пить.

На дне посуды, в которой вы будете отстаивать воду, будут оседать вредные для организма химические соединения, тяжелые элементы, соли, хлорка и т.п. Поэтому, когда в сосуде остается примерно одна треть воды, ее обычно выливают.

Еще лучше будет для жителей крупных городов очищать воду не только путем ее отстаивания, но и при помощи бытовых фильтров. Наиболее подходящие для этой цели те фильтры, в которых используется комбинация адсорбционной и ионообменной технологий, что позволяет очищать воду не только от остаточного хлора и органических загрязнений, но и от тяжелых металлов.

Однако бывает и так, что

Прокуратура Оболонского района Киева предъявила иск, которым обязывает одно из коммерческих предприятий вернуть в собственность Киевского горсовета земельный участок площадью около 2,1 гектара и возместить убытки в сумме более 141 тысячи гривен.

Как сообщает пресс-служба прокуратуры Киева в пятницу, данный иск подан по результатам проверки районной прокуратуры совместно со специалистами Главного управления Государственного агентства земельных ресурсов в Киеве по соблюдению требований земельного законодательства в лесничестве Пущи-Водицы коммунального предприятия "Святошинское лесопарковое хозяйство".

Установлено, что одно из коммерческих обществ без соответствующих документов самовольно заняло этот участок на улице Крестьянской, который является государственной собственностью и относится к землям лесного фонда.

Киевский горсовет решения о передаче этого участка или предоставлении его в пользование (аренду) не принимал, отмечается в сообщении.

Під Києвом випалюють ліс під особняки


У незайманому лісі Конча-Заспи просто навпроти державних дач чиновників гектарами знищують дерева - поруч зі Столичним шосе три величезних ділянки випаленого і вирізаного лісу.

Про це пише "Сегодня".

Місцеві мешканці переконані, що ліс спеціально палять, щоб зводити особняки, у лісництві ж кажуть, що дерева довелося спиляти через пожежу.

Неподалік від повороту в Козин, де знаходяться дачі Леоніда Черновецького, Олеся Довгого, Юлії Тимошенко, Євгена Червоненка, Володимира Литвина, дерева спиляні рівними прямокутниками й розділені невеликою 30-метровою лісосмугою.

За словами місцевих мешканців, сюди приїжджало багато дорогих машин і добре одягнені чоловіки оглядали ділянки.

Однак у лісництві вирубку гектарів лісу пояснюють тим, що нібито згоріла трава.

"Отут були пожежі, після чого не можливий ріст кореневої системи, тому їх за рішенням комісії вирубали. Але дві ділянки засадили міні-сосонками. Таких ділянок у нашому

У цій статті хочу ознайомити читачів з іхтіофауною пущанських озер, а також розкрити деякі секрети ловлі риби взимку.

Усім жителям міста Киева добре знайоме місце відпочинку Пуща-Водиця. Це «курортне» містечко знаходиться на околиці міста. У вихідні в Пущі можна зустріти чимало жителів міста, які приїздять на відпочинок від міського життя, а також на риболовлю. Адже сама назва Пуща-Водиця свідчить про те, що тут зосереджено багато водойм ( каскад озер, які з’єднані між собою невеликими струмками).

Дуже багато  рибалок полюбляють ловити рибу не тільки у теплі пори року, а й взимку. Зимня ловля риби дещо відрізняється від літньої чи осінньої. Отже, оснащення: зимня вудочка – вона повинна бути невеликого розміру 20-40 см.; леска тоненька, діаметром приблизно від 0,06 до 0,12мм дивлячись яку рибу ви збираєтесь ловити. Також вагоме місце займає наживка, традиційно це мотиль або жук струмковик (ручейник). Гачок також особливий – це мормишка, деякі риболови ловлять на «чёртика» або «герлянду».