Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Пуща-Водица:полвека назад

pusha.com.ua pusha.com.ua

Пущанские красавицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Всё о природе Пуща-Водицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

street1 Спільне в них, окрім безцінного внеску у відродження української культури, те, що їх іменами відтепер називаються дві вулиці Пущі-Водиці.

Замість імені керівника київських більшовиків, партійного діяча та армійського комісара Яна Гамарника, який до всього ще й закінчив життя самогубством, одна з наших вулиць тепер носить ім'я американської співачки Квітки Цісик, чия сім'я покинула Львів перед приходом радянської влади. У 80-их роках Квітка записала два унікальні альбоми з українськими піснями, які досі вражають якістю музичного оформлення та виконання. Квітка Цісик загинула зарано від тяжкої хвороби, раку молочної залози.

Замість вулиці Червонофлотської багато хто з нас тепер живуть на вулиці

Федора Максименка. Мабуть, ідея назвати вулицю ім'ям видатного українського книгознавця спала комусь на думку тому, що саме на цій вулиці розташована бібліотека Пущі-Водиці. Федір Пилипович зміг  у найважчі часи радянського тоталітаризму зберегти для майбутніх поколінь чисельні джерела інформації про українські міста та села, традиції, культуру, історію.

 Сподіваюсь, що щира любов до рідного краю і культури від носіїв цих імен передасться мешканцям наших вулиць і зробить Пущу-Водицю більш співочою, заквітчаною та читаючою. До речі, перші гітарні вечорниці з піснями Квітки Цісик вже відбулися підчас засідання «Арт-клубу», який наприкінці кожного місяця збирається на вулиці Юнкерова, 105. Очікуємо тепер першого літературного вечора, присвяченого Федору Максименко.

ЖЕЛЕЗНЯК Мар'яна