Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Пуща-Водица:полвека назад

pusha.com.ua pusha.com.ua

Пущанские красавицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Всё о природе Пуща-Водицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

kovcheg2Ми займались збором інформації про навчальні заклади Пущі-Водиці, і в цей час з редакції прийшло завдання відвідати «Ковчег». «Невже це школа з такою дивною назвою?» – здивувались ми і почали з’ясовувати деталі.

Мешканці Пущі-Водиці говорили по-різному: «Це дитячий будинок», «Там живуть проблемні підлітки», «Це сиротинець», «Не сиротинець, у дітей є батьки, і вони повертаються в сім’ї», «Та ні! Це взагалі церковна школа!». – Голова пішла обертом від розмаїття інформації. Заплутало ще більше: «Там взагалі сім’ї переселенців живуть!». Так що ж за таке таємниче місце є у нас в Пущі? Це ми дізнались на місці.

Центр соціальної реабілітації для дітей «Ковчег», що знаходиться на сьомій лінії, наче Ноїв ковчег(вибачте за тавтологію) зібрав та об’єднав в собі всі хороші «плітки», які ми встигли дізнатись про нього.

Цей заклад виявився зовсім не табором строгого режиму для малолітніх злочинців, а привітним домом, де дітям, що зіштовхнулись з проблемами на шляху до дорослішання, готові надати допомогу та підтримку. Допомога ця полягає не у нудних читаннях моралі про те, як правильно себе поводити, а у взаємовідносинах та програмі, яка відкриває для підопічних яскравий та дружній світ. Період реабілітаційного перебування в центрі становить дев’ять місяців, але є діти, котрі залишаються на довший час.

До кожної дитини тут особливий підхід. Комусь потрібно позбутись своїх жахів, хтось потребує турботи та підтримки, а комусь потрібна порада та розуміння. Коли ми спілкувались з директором Жанною Зубко, було помітно, що у своїй розповіді вона щиро опиралась в першу чергу на потреби самих дітей, а не на потреби закладу. Розказуючи про футбольне поле – проект-мрію, котрий скоро може стати реальністю, – Жанна в той же час згадала про дівчинку, котра захоплюється футболом не менше тутешніх хлопців. І тут же розмова від побутових тем переходить до

історії дитини. Таких історій за час бесіди ми почули чимало, у кожній були відчутні нотки жалю, тривоги, милування та гордості. Так мати розповідає про свою дитину.

Територія «Ковчегу» – великий гарний парк, де розташовані затишні будиночки. «Це навчальний корпус, там далі гуртожиток для дівчат,» – показує нам територію Жанна. – «Там гуртожиток для хлопчиків, спортивний корпус, а в тих будиночках живе декілька сімей переселенців». Тож виходить, що на «борту ковчега» і справді знайшлось місце для переселенців.

В навчальному корпусі всюди роботи учнів. Арт-терапії тут приділяють особливу увагу. І багато робіт за рівнем своєї майстерності зовсім не схожі на дитячі. З захватом та білою заздрістю, поохкавши біля добірок витворів мистецтва, ми пішли далі. Видно, що тут намагаються врахувати усі потреби підопічних. В одній з кімнат знаходиться проектор. Він чекає свого часу, коли з’являться волонтери, які готові проводити для дітей тематичні кінопокази. Як не крути, але для маленьких людей дуже важливо пізнавати цей світ через хорошу літературу і фільми.

«Ковчег» був створений у 2000 році Всеукраїнським благодійним фондом «Батьківська турбота». Заснували його два волонтери – Джейн Хает і Барбара Клайбер. Центр побудований за фінансової допомоги церковних прихожан. І тут знову мимоволі напрошується порівняння з Ноєвим ковчегом: сам Ной будував ковчег, розраховуючи лише на власні сили і допомогу сім’ї, так як на Небесах на решту людства поставили жирний хрест. От і спадає на думку оптимістичний висновок, що ще не все втрачено, раз сучасний ковчег будується цілим світом. Не зважаючи на наявність стін, будівництво триває і сьогодні: центру потрібні волонтери для занять з дітьми, допомога фізична та фінансова. Так що у кожного з нас є унікальна можливість потрапити у «Ковчег», і багато сучасників Ноя нам би позаздрили.

Центр соціальної реабілітації дітей «Ковчег» знаходиться за адресою: Пуща-Водиця, вул. Квітки Цісик, 40. А якщо ви ще не придумали як допомогти – можете спитати про це за телефоном: (044) 401 83 76.

І ще я, на правах автора, хочу додати те, що ніколи б не сказала, якби писала цей текст, наприклад, для «The New York Times» (той момент, коли радієш, що працюю не на них): під час нашої розмови з Жанною Зубко я не могла відвести від неї погляду. Жанна зачаровує своєю благородною та витонченою красою. Це готична Адель Блох-Бауер, що зійшла з полотна Клімта. Яскравий приклад, який підтверджує слова класика: «В людині має бути прекрасним все: і обличчя, і одяг, і душа, і думки». Такою і повинна бути справжня краса.

Дар'я ТУНДРА