Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Пуща-Водица:полвека назад

pusha.com.ua pusha.com.ua

Пущанские красавицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Всё о природе Пуща-Водицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Новости

Вчера вечером неизвестные сломали лавочку на остановке 1-ой линии. К счастью ее уже благополучно починили!:)

лавочка

 

imgonline-com-ua-Resize-7wJu1NR9wv9BM8xb
На данний час в Пущі-Водиці зосталося вже не так багато пам'ятників архітектури дореволюційного часу.Один з них-дача К.Ефремова.
 Дерев'яний будинок з куполом стоїть у парку на перетинівулиці Гамарника і 10 лінії.Побудований в формі історизму з елементами ренессанса,необароко та класицизму.Композиційним елементом є веранда головного фасаду,увінчана масивним куполом,який спирається на здвоєні різьблені дерев'яні стовпи.Веранду виділяють вдало використані витончені дерев'яні  арки,фільонки та невеликі фронти.Покрівлю периметрально оперізує різьблений дерев'яний підзор.В інтер'єрі зберіглися печіта фрагменти ліпнини.В радянські часи це був корпус №15 санаторія "Первое мая".Зараз гуртожиток на вісім квартир.Неподалік знаходиться більш скромний дачний будиночок 1910 р. побудови (корпус№13),в данний час занедбаний.                                                                                                                       
 
 

пуща

В последнее время в Пуща-Водице разгораются конфликты между экологическими активиставми и предпринимателями, предлагающими услуги на берегу озер. Последние не осуществляют свою деятельность с требованими закона, в то же время претензии активистов и деятельность самого природного парка Голосеевский требуют отдельного юридического разбора. Вопрос выходит за пределы локального конфликта и касается всего Пущанского леса и его правового статуса. 

Пролог:https://www.facebook.com/konstantin.piontkovsky.7/videos/1532363766775193/

Итак, как было выяснено, данная территория входит в парк Голосеевский, о чем свидетельствует Указ Президента «Про створення національного природного парку "Голосіївський" от 27 августа 2007 года №794/2007.

Там есть интересная формулировка,

13220978 1030296610384189 2076027668330533575 nГО «Наша Пуща-Водиця» у партнерстві з Інститутом прикладного мистецтва ім. М.Бойчука планує провести в парку Пуща-Водиця Міжнародний Симпозіум дерев'яної скульптури на тему "Відродження".

Захід триватиме з 17.06 по 26.06. У Симпозіумі братимуть участь десять досвідчених скульпторів, які впродовж 10 днів працюватимуть у нашому парку над скульптурами. Після урочистого завершення заходу, дерев'яні вироби будуть безкоштовно передані громаді Пущі-Водиці для створення парку скульптур.

Ми звертаємось до Вас з проханням стати партнером даного заходу та допомогти у його проведенні фінансово або організаційно!

Для проведення Симпозіуму потрібно:

kovcheg2Ми займались збором інформації про навчальні заклади Пущі-Водиці, і в цей час з редакції прийшло завдання відвідати «Ковчег». «Невже це школа з такою дивною назвою?» – здивувались ми і почали з’ясовувати деталі.

Мешканці Пущі-Водиці говорили по-різному: «Це дитячий будинок», «Там живуть проблемні підлітки», «Це сиротинець», «Не сиротинець, у дітей є батьки, і вони повертаються в сім’ї», «Та ні! Це взагалі церковна школа!». – Голова пішла обертом від розмаїття інформації. Заплутало ще більше: «Там взагалі сім’ї переселенців живуть!». Так що ж за таке таємниче місце є у нас в Пущі? Це ми дізнались на місці.

Центр соціальної реабілітації для дітей «Ковчег», що знаходиться на сьомій лінії, наче Ноїв ковчег(вибачте за тавтологію) зібрав та об’єднав в собі всі хороші «плітки», які ми встигли дізнатись про нього.

Цей заклад виявився зовсім не табором строгого режиму для малолітніх злочинців, а привітним домом, де дітям, що зіштовхнулись з проблемами на шляху до дорослішання, готові надати допомогу та підтримку. Допомога ця полягає не у нудних читаннях моралі про те, як правильно себе поводити, а у взаємовідносинах та програмі, яка відкриває для підопічних яскравий та дружній світ. Період реабілітаційного перебування в центрі становить дев’ять місяців, але є діти, котрі залишаються на довший час.

До кожної дитини тут особливий підхід. Комусь потрібно позбутись своїх жахів, хтось потребує турботи та підтримки, а комусь потрібна порада та розуміння. Коли ми спілкувались з директором Жанною Зубко, було помітно, що у своїй розповіді вона щиро опиралась в першу чергу на потреби самих дітей, а не на потреби закладу. Розказуючи про футбольне поле – проект-мрію, котрий скоро може стати реальністю, – Жанна в той же час згадала про дівчинку, котра захоплюється футболом не менше тутешніх хлопців. І тут же розмова від побутових тем переходить до