Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Пуща-Водица:полвека назад

pusha.com.ua pusha.com.ua

Пущанские красавицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

Всё о природе Пуща-Водицы

pusha.com.ua pusha.com.ua

У цій статті хочу ознайомити читачів з іхтіофауною пущанських озер, а також розкрити деякі секрети ловлі риби взимку.

Усім жителям міста Киева добре знайоме місце відпочинку Пуща-Водиця. Це «курортне» містечко знаходиться на околиці міста. У вихідні в Пущі можна зустріти чимало жителів міста, які приїздять на відпочинок від міського життя, а також на риболовлю. Адже сама назва Пуща-Водиця свідчить про те, що тут зосереджено багато водойм ( каскад озер, які з’єднані між собою невеликими струмками).

Дуже багато  рибалок полюбляють ловити рибу не тільки у теплі пори року, а й взимку. Зимня ловля риби дещо відрізняється від літньої чи осінньої. Отже, оснащення: зимня вудочка – вона повинна бути невеликого розміру 20-40 см.; леска тоненька, діаметром приблизно від 0,06 до 0,12мм дивлячись яку рибу ви збираєтесь ловити. Також вагоме місце займає наживка, традиційно це мотиль або жук струмковик (ручейник). Гачок також особливий – це мормишка, деякі риболови ловлять на «чёртика» або «герлянду».

Мормишка може бути як зі свинцю так і з вольфраму( я віддаю перевагу вольфраму, тому що «вольфрамки» швидше опускаються на дно). Особливо не обійтися на зимній риболовлі без льдо-буру або плішні.
Іхтіофауна пущанських озер досить різноманітна. img0290aТут ви можете зустріти: Окунь (lat. Perca fluviatilis), Щука (lat. Esox lucius), Карась звичайний (lat. Carassius carassius), Короп звичайний, Короп здеркальний (lat. Cyprinus carpio), Лин (lat. Tinca tinca), Товстолоб білий (lat.Hypophthalmichthys molitrix), Товстолоб строкатий (lat. Aristichtys nobilis), Плітка (lat. Rutilus rutilus), Краснопірка (lat. Scardinius erythrophthalmus), Пічкур звичайний (lat. Gobio gobio), Верховодка (lat. Alburnus alburnus), Гірчак (lat. Rhodeus sericeus amarus), Ротан (Perccottus glenii), Білий амур (Сtenopharyngodon idella).

У Пущі немає дуже великих водойм з великою глибиною, середня глибина приблизно від 1.5 до 2.5 метрів, але є деякі місця де глибина водойми може досягати 3-4 метрів. Найчастіше ловиться окунь та плітка.

Окунь майже всю зиму держиться на мілководних ділянках від 0.30см до 1м. Ловляться полосаті переважно на мотиль іноді прокльовують і на чортика. Плітка віддає перевагу більш глибоким ділянкам водойми, ловиться на глибині приблизно 1.30-2.5м. Клює плітка як на мотиля так і на тісто.

Ще один важливий момент має те, що наживку потрібно завжди тримати у теплому місці, щоб мотиль залишався живий, а тісто не замерзло і не стало як «камінь». Особисто я кладу мотиль у внутрішній карман бушлату. Найкращий період ловлі риби взимку – це безумовно первольодок, як тільки став лід на водоймах, а також по останньому льоду, коли вже наблизилась весна «впритул» та сонце світить так яскраво, що аж очі сліпить.

 

Завітайте у Пущу-водицю на риболовлю або просто на відпочинок, і ви отримаєте величезну кількість задоволення та приємних вражень.

Джерело